Menu

  Zadra --> O Zadrze  
 
Zadra English
 
Zadra jest feministycznym kwartalnikiem, wydawanym przez Fundację Kobiecą eFKa od jesieni 1999 roku w Krakowie. Redakcję tworzą Beata Kozak (redaktor naczelna) i Sławomira Walczewska. Nakład wynosi 2500 egzemplarzy - i systematycznie wzrasta. Objętość - 68 stron formatu A4, okładki są kolorowe, środek dwukolorowy. Pismo można kupić w Empikach i w kioskach Kolportera.

Wśród osób stale współpracujących z Zadrą są: Olga Tokarczuk, Kinga Dunin, prof. Jolanta Brach-Czaina, Agnieszka Graff, Kazimiera Szczuka, prof. Przemysław Czapliński, Renata Lis, Izabela Kowalczyk, prof. Inga Iwasiów, Dorota Czajkowska-Majewska.

Zadra jest pismem feministycznym adresowanym nie tylko do feministek. Krąg jej czytelniczek i czytelników (mężczyąni także czytają "Zadrę") jest szeroki. Zaliczają się do niego zarówno osoby zaangażowane w feminizm, studiujące gender studies i znające dobrze tę tematykę, jak rownież wszyscy, którzy odrzucają myślenie stereotypami i interesują się feminizmem. Takich osób jest znacznie więcej niż mogłoby się wydawać, o czym świadczy wzrastająca stale ilość sprzedawanych egzemplarzy pisma i prenumerat czy listy przychodzące do redakcji. W Empiku Zadra sprzedaje się w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy. 

Aby dowiedziec sie o Zadrze wiecej, przeczytaj artykuly wstepne z jej pierwszych numerow i rozmowy o Zadrze opublikowane w prasie:

Rozmowa redakcyjna

Po co powstala "Zadra"?

Zadra w przekroju

Prenumerata

 
 
• Subskrypcja

Wpisz swj adres i zatwierd?aby otrzymywa?regularne informacje o nowociach na stronach eFKi

 
Proactive Reviews Does Proactiv Work
 Copyright © 2003 Fundacja Kobieca "eFKa"            projekt - Dominik Paszkiewicz, wykonanie -